Pinterest İpuçları

yazanadam

Yeni Üye
Admin
Katılım
10 Nis 2015
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
16
pintuzm_55299a7cb8af5.jpg


Pinterest, son yıllarda başarılı tırmanışıyla sosyal ağlar arasında sivrilmeyi ve varlığını kanıtlamayı başardı. Facebook arkadaşlığın, Twitter gündemin ağıyken, Pinterest ise ciddi konulardan sıkıldığımız noktada, yemek sunum görselleri, seyahat noktaları, kıyafet kombinleriyle bize başka bir kapı açmayı hedefleyerek haklı bir ihtiyaca cevap verdi.

Diğerlerinden bir çırpıda ayrılan farklı konseptiyle, pek çok takipçiyi kısa sürede bünyesine katan Pinterest, 70 milyon kullanıcıyla bazı çalışmalara göre Facebook’tan sonra web sitelerine en fazla trafik sağlayan sosyal medya platformu olmayı başardı.

Her geçen gün farklı internet kullanıcılarının dikkatini çekerek yeni kullanıcılar kazanma yolunda ilerleyen Pinterest’te hesap açmak ve kullanıcı olmak için birkaç adımda Pinterest’i tanıyalım…

1. Hızlı paylaşım
Pinterest’te kullanıcılar, internette gördükleri hemen hemen her görseli “pin it” butonuyla kendi panolarında yayınlayabiliyor. Bu panoda görseli yayınlamadan önce görselde değişiklik yapmanızı sağlayan bir araç çubuğu bulunuyor. Pinterest’te fotoğrafta kesme, kontrast ayarlama gibi seçenekler sunuluyor. Böylece fotoğraf üzerinde çok zaman harcamadan pek çok yeni görsel (pin) paylaşabilirsiniz.

2. Merak ettiğiniz sitelerin Pinterest hesaplarına ulaşmak çok kolay
Herhangi bir web sitesinin Pinterest hesabını nasıl kullandığını, ne çeşit paylaşımlar yaptığını merak ediyorsanız arama çubuğuna ismini yazmanız yeterli… Arama verdiğinizde bu kaynaktan postalanan bütün görsellere ulaşabilirsiniz.

3. Görsellerinize sahip çıkmak için…
Google aramalarında, paylaştığınız görsellere ulaşılmasını istemiyorsanız, Pinterest size bu özelliği de sunuyor. Hesabınızın “araçlar” kısmından yapacağınız ayarlamalarla Google aramalarında görsellerinize ulaşılmasını engelleyebilirsiniz.

4. Aramalarınızı gizleyebilirsiniz
Sosyal ağlarda yapılan aramaların daha sonra tekrar arama çubuğunda çıkması bazen can sıkıcı olabiliyor. Eğer yaptığınız aramalarla tekrar karşılaşılmasını istemiyorsanız “ayarlar” seçeneğinden “son aramaları sil” seçeneğiyle aramalarınızı silebilirsiniz.

5. Doğrudan mesaj gönderme özelliği
Pinterest, son eklediği özellikler arasında doğrudan (direct) mesaj gönderme özelliğine de yer verdi. Mouse imlecinizi, mesaj olarak göndermek istediğiniz görselin üzerinde dolaştırdığınız zaman çıkan “gönder” butonundan tıklayarak mesaj gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

6. Bildirimlerinizi düzenleyebilirsiniz
Pin’lerinizden biri ya da panolarınız popülerleştikçe bildirimleriniz yağmur gibi çoğalır. Siz de bir müddet sonra bütün bildirim mesajlarıyla baş etmek zorunda kalırsınız. Pinterest bu zorunluluğu ortadan kaldırıyor. “Düzenle” seçeneğinden çift pin ikonunu işaretleyerek bu duruma önlem alabilirsiniz.

7. Pinterest’in online işlemlerinizi kaydetmediğinden emin olun
Pinterest’in kullanıcılarını ne kadar güvende hissetmesini istediğinin bir diğer göstergesi ise online işlemlerinizin kayıtları şayet tutuluyorsa bunları silebiliyor olmanız. Günlük arama kayıtlarınızın, Pin’lerinizin kayıtlı olmasını isteyebileceğiniz gibi bundan rahatsızlık da duyabilirsiniz. “Ayarlar” kısmından “kişiselleştirme” seçeneğini kontrol ederek hangi kayıtların tutulduğunu görebilir ve oradan bu geçmişi silebilirsiniz.

8. Gelecek tatilleriniz için rota oluşturun
Pek çok Pinterest kullanıcısı bu platformda görseller toplayarak hayal ettikleri tatil rotasını çiziyor. “The Places” aracı sizi bir adım öteye götürerek harita üzerinde topladığınız görsellere ait yerleri işaretlemenizi sağlayarak tatil hayallerinizi görselleştiriyor. Yukarıda yer alan “+” butonuna gelerek buradan “pano yarat” kısmını seçin. Buradan size sunulan “Harita ekle?” sekmesine “evet” şeklinde cevap verin. Bu noktadan sonra önünüze çıkacak dünya haritasından, gitmek istediğiniz yerlere “yer ekle” seçeneğini işaretleyerek görsellerinizi Pin’leyebilirsiniz.pint2_55299a85e5e73.jpg
 

admin

AN
Admin
Katılım
2 Nis 2015
Mesajlar
180
Tepkime puanı
0
Puanları
16
pinterest ile ilgili güzel bir paylaşım.
 
Üst