Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Fantom

AN
Admin
Katılım
5 May 2023
Mesajlar
41
Tepkime puanı
4
Puanları
8
Call-of-Duty-Warzone-1536x864.jpg

Call of Duty Warzone ücretsiz şekilde oyuncularına karşısına sunulan battle royale video oyunudur. Bilgisayar, Xbox ve PlayStation 4 uyumlu oyun, 10 Mart 2020 yılında piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürülen oyun, Call of Duty Modern Warfare’in parçasıdır, ancak herhangi bir satın alma yapılmasına gerek yoktur. Warzone, Raven Software ve Infinity Ward tarafından geliştirildikten sonra Activision tarafından yayınlanmıştır.

Call of Duty Warzone Konusu​

Modern zamanlara göre tasarlanan bir oyun serisine sahip olan Warzone, aynı tasarımları taşımaya devam eder. Call of Duty Warzone konusu Modern Warfare ile devam eder. 2019 yılında çıkan Call of Duty Modern Warfare seri içinde ilk defa II. Dünya Savaşı dışına çıkan oyundur. Modern savaşların konu alındığını oyunun bir parçası olarak Warzone oyuncular için geliştirilmiştir.

Verdansk adındaki kurgusal şehir içinde geçen oyunda 150 oyuncu ile online şekilde oynanabilir. Çok oyunculu mücadelenin öne çıktığı bir oyundur. Warzone oynarken iki farklı mod seçeneği sunar; Battle Royale ve Plunder modları bulunur. Oyun açılışında üç kişilik bir kapasite bulunur. Oyun yayınlandıktan bir hafta sonra solo mod eklenmiştir. Piyasaya sürüldüğü günden beri ses getiren Warzone ilk 4 günde 15 milyondan fazla sayıda indirmeye sahip olmuştur.

Call-of-Duty-Warzone2-1024x576.jpg


Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri Nedir?​

Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri incelendiği zaman Modern Warfare’ın bir parçası olması nedeni ile kendini ortaya koyar. Oyuncuların sistemleri Modern Warfare oynayacak gibi donanımlara sahip olması gerekir. Modern Warfare sahibi olan oyuncular, 15 ile 25 GB arasında bir güncelleme ile oyuna sahip olabilir. Oyuna sahip olmayan kişiler ise; 80 ile 100 GB arasında bir indirme yapmalıdır. Yapımcılar tarafından beş farklı sistem için gereksinimler şu şekilde sıralanabilir;

  • Minimum; Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300, NVIDIA GeForce GTX 670/1650 ya da AMD Radeon HD 7950 ekran kartı, 8 GB bellek.
  • Önerilen 60 FPS; Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen R5 1600X işlemci, NVIDIA GeForce GTX 970/1660 ya da AMD Radeon R9 390/RX 580 ekran kartı, 12 GB bellek.
  • Önerilen Ray Tracing; Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen R5 1600X işlemci, NVIDIA GeFORCE gtx 1080/rtx 2070 SUPER ya da AMD Radeon RX Vega 64 ekran kartı, 16 GB bellek.
  • Ultra RTX; Intel Core i7-9700K ya da AMD Ryzen 2700X işlemci, NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER ekran kartı, 16 GB bellek.

Call of Duty Warzone Oynanış​

Warzone oyunculara iki farklı mod sunari Battle Royale ve Plunder şeklindedir. Call of Duty serisinde bulunan ikinci ana battle royale oyunu olarak oldukça yoğun ilgi görür. Call of Duty Warzone hikayesi oyun severler tarafından uzun yıllardır farklı versiyonları ile takip edilirken, gözler Warzone’un üzerine çevrilmiştir. Seride yer alan diğer oyunlardan farklı olarak 150 oyuncuya kadar destek sunar. Diğer serilerde ise 100 oyunculuk bir kapasite bulunur.

Battle royale modu tercih edildiği zaman; oyuncuların küçülen bir alan içinde haritada sona kalan oyuncu olma için savaştığı oyun türlerine benzer bir deneyim yaşayabilir. Daralan alan dışında kalan yeşil zehirli bir gaz bulunur. Alan dışında kalan oyuncuların sağlığını tüketen gazdan kurtulup alana geri dönülmesi gerekir. Başaramayan oyuncular ise alanın dışında ölür. Diğer oyunlar ile kıyaslandığı zaman yeniden doğma mekaniği, araçlarda daha fazla vurgu ve oyun içinde yeni bir para birimi ile karşılaşılır.

Call of Duty Warzone Karakter Özellikleri​

Call of Duty Warzone karakterleri özellik açısından şu şekildedir; karakterlerin oyun içinde ölmesi, oyuncu yenilgisi şeklinde değerlendirilmez. Warzone içinde oyuncular, çeşitli şekillerde yeniden doğabilir. Ölen oyuncu, Gulag adı verilen bir bölgede yeniden oyuna başlar. Bu bölgede bulunan diğer yenilmiş karakter ile karşılıklı şekilde savaşır. Galibiyeti kazanan oyuncu, tekrar oyuna başlama fırsatı yakalayabilir.

Call of Duty Warzone Hileleri Nelerdir?​

Battle Royale oyunlar arasında ilk sıralarda yer alan Warzone, oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. Call of Duty Warzone hileleri oyuncular tarafından merak edilen ve kullanılan verilerdir. Hileler, oyunda bulunan açıklardan faydalanılarak ortaya çıkar. Eşya ve silah donanımları için hilelerden yararlanılabilir. Aynı zamanda oyun içindeki performansında güçlendirilmesi sağlanabilir. Ücretsiz bir oyun olsa da oyun geliştiricileri tarafından hile yapan oyuncuların banlandığı görülmüştür.

Call of Duty Warzone Yaşanılan Sorunlar​

Call of Duty Warzone oynamak oldukça heyecanlı ve keyifli bir deneyim sunabilir. Call of Duty serisinin en gözde olan oyunlarından biridir. Ücretsiz olması dışında, diğer oyunlardan farklı şekilde geliştirilen ve sunulan özellikleri de oldukça ilgi çekicidir. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip, olması oyun ile ilgili sorunların artmasına yol açabilir. Call of Duty Warzone sorunları çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Karşılaşılan en temel sorunlar, sistemsel yetersizlikler olabilir. Belirtilen sistem gereksinimlerine uygun olan cihazların tercih edilmesi gerekir.
 
Üst